Korán reggel kezdték a munkát a dolgos kezek Bagó-völgyben, Sárréti István tanyabizalminkhoz tartozó területen.

Az itt élő, illetve gazdálkodó közösség legfontosabb feladatnak egy gyaloghíd felújítását jelölte meg. Ennek megfelelően egyesületünk támogatásával a már korhadt, rozsdás régi hidat hoztuk rendbe. Az előkészületeket már a héten megkezdődtek, mint az alap betonozása vagy a híd gerendáinak és deszkáinak kezelése, festése.

Az időjárás sajnos nem volt kegyes hozzánk, de még a nagyobb felhőszakadás előtt sikerült a munkálatokat befejezni. Sok szorgos kéz, sok ügyes ember csodákra képes, ha összefog. Ilyen, amikor egy közösség kézbe veszi saját dolgait. Gratulálunk a Bagó-völgyi csapatnak, a szekszárdi tanyavilág példaértékű területe.

A fúrás, faragás, szegelés után – az eső elől menekülve – István tanyáján gyűltünk össze és vártuk, hogy az eső engedje a körömpörköltöt a szabad tűzön megpuhulni. Sajnos ez hiú ábránd volt. A főzést az épületben kellett befejezni háromlábú álványon, gázégővel. Egy óvatlan pillanatban azonban kicsúszott az egyik láb és a bogrács tartalmának egyharmada a földre ömlött. Így egy órával később a szorgos csapat mellett a közelben élő cicák is élvezhették Borda Károly főztjét.

Az ebéd után Császár János és dr. Buda Bernadett beszélt a tanyavilág biztonságérzetének fontosságáról és arról, hogy a jövőben is mindent megtesz egyesületünk a tanyagazdák segítéséért, tájékoztatásáért és a közösség építés támogatásáért!

Együtt a hívatlan látogatók ellen!