Közösségépítés

A mai globalizált és rendkívül gyorsan változó világban az emberek önszerveződő csoportjai tudnak a leghatékonyabbak lenni, saját problémáik kezelésében. Így  ma nyugodt szívvel elmondható, hogy a helyi közösségek tartalmazzák azt a magot, ami a kívánatos jövőt rejti magában.

Ezért fontos segíteni a közösségeket mindenfelé, és ezért igyekszünk a szekszárdi tanyavilágban a közösséget erősíteni.

Legnagyobb közösségépítő programunk a Böllérverseny, amelyet már második alkalommal rendeztünk meg Szentgálszőlőhegyen. Ezen a programon részt vesz a szentgálszőlőhegyi lakosság nagyrésze, egyesületünk tagjai, családjaikkal.

Általában márciusban kerül megrendezésre a verseny. Ami inkább szórakozás és kikapcsolódás, mintsem versengés. A résztvevők két csapatban dolgoznak, Szőlő- Szem Mozgalom csapata és a Szentgálszőlőhegyért Egyesület méri össze tudását.

A programnak köszönhetően közelebb kerülhetnek egymáshoz az emberek, a szomszédok és a tagok is. Remek csapatépítőként szolgál, amely minden szervezet életében szükséges.