IN MEMORIAM

Fontos, dolgos és eredményes emberét veszítette el Szekszárd

Balogh László (1949 -2016)

A Szőlő-Szem Egyesület alapító elnöke

Vannak halálhírek, amiket nem is igazán fogunk fel az adott pillanatban. Pont ilyen a Szőlő-Szem Mozgalom családja számára az, hogy Balogh Laci a szekszárdi civil közélet karizmatikus alakja, örök bohém jó kedélyű figurája, egyesületünk alapító elnöke végleg elment.

Akik ismerték őt tudják, hogy László milyen életvidám, humoros ember volt. Mindenből igyekezett valami vicceset faragni, hogy mosolyt csaljon a környezetében élők arcára, ugyanakkor mindenkihez volt egy-két kedves szava is. Hatalmas energiával, szívvel-lélekkel élt. Nem ismert lehetetlent, céljait kitartóan, lelkiismeretesen vitte véghez. Sosem panaszkodott, és nagyon segítőkész volt. Barátai és családtagjai pedig mindig számíthattak rá.

Különleges kapcsolatteremtő képességének köszönhetően a szekszárdi tanyavilág meghatározó alakjává vált. Az elmúlt években éjjel-nappal azon dolgozott, hogy biztonság és nyugalom legyen a szőlőkben. Az országos elismertségű Szőlő-Szem Mozgalom Civil Bűnmegelőzési Egyesület alapítója és utolsó pillanatig fáradhatatlan elnöke volt.