Szombaton már harmadik alkalommal került sor a TESZ-VESZ programunk keretén belül közösségi akcióra. Tervünk a Mandula soron vezető betonút megtisztítása volt, hogy ezzel is segítsük az akadálymentes közlekedést azok számára akik Balremete területén telepedtek le vagy gondoznak kertet.

Célunk a lefolyó csapadék által a szurdok beton útjára kihordott nagy mennyiségű föld, avar és egyéb hulladék összegyűjtése volt.

Reggel 9 órától dolgozott összehangolt csapatmunkában a közel 20 balremetei csapat. Férfiak, nők, fiatalok és idősek egyaránt. A délelőtt folyamán 4 köbméter földet termelt ki a szorgos társaság, melyet az Egyesület SUZUKI VITARA vonóhoróggal felszerelt személygépkocsija egy utánfutó segítségével hordott el. A szállításba időközbe egy itt lakó családfő is csatlakozott. Így elősegítve a munka gyorsabb befejeztét.

A kimerítő fizikai erőpróba után igencsak jól esett Borda Károly, alelnök úr lugasának árnyékában megpihenni (párja melegszívű vendégvárásának is köszönhetően), ahol egy isteni kemencében készített töltött káposztát tálalt az egyesület jóvoltából.

Az ebéd után szóesett néhány fontos a területet érintő információról majd kötetlen beszélgetés kezdődött, nem zavartatva magunkat a fülledt nyári napsütésben is igen szemtelenül fellépő szúnyogoktól.

Nagyon köszönjük minden kedves résztvevőnek a segítségét!

Együtt a hívatlan látogatók ellen – együtt a közösség erejében bízva!