Kicsit szomorkás volt a reggel az első TESZ-VESZ napon. De ez az elszánt természetbarátokat és tanyagazdákat nem riasztotta el attól, hogy közösség kovácsoló programsorozatunk Csötönyi-völgyi állomásán megjelenjenek… ennek örömére még a Nap is előbújt! 🌞

A 30 főt meghaladó csoport két csapatot alkotva indult neki a Csötönyi-völgy szurdokának valamint a gerincen vezető útrész mentén elterülő erdős területek takarításának. A Szekszárd város önkormányzattól kapott (amit ezúton is nagyon köszönünk) kesztyűkben és szemeteszsákokkal a kézben folyamatosan tisztítottuk az aljnövényzetet. Találkoztunk rengeteg sörös dobozzal, boros üveggel, műanyag flakonnal, háztartási szeméttel, építkezési törmelékkel és fém hulladékkal.9 órától egészen 13 óráig gyűlt a szemét.

A munka végeztével egyesületünk egy pártoló tagjának portáján elkészített vadpörkölt (mellyel a mozgalmunk kedveskedett a lelkes önkénteseknek) mellett szummázta alelnök-asszonyunk, Baloghné Gaál Zsófia a Szőlő-Szem egyesület bűnmegelőzési tevékenységének fontosságát valamint a közösségben rejlő óriási kiaknázatlan erőt, ami a mai napon is jelesre vizsgázott emberségből!

Köszönjük minden jelenlévő munkáját és segítségét!

Tegyünk Együtt Szívvel – Védjük Együtt Szurdokunkat!