A tanyatulajdonosok terményeire nem csak a tolvajok jelentenek veszélyt, hanem a vadállatok is. Az elmúlt években látványosan megszaporodtak a vadkárok. Ahogy a vadak élőhelye csökken, úgy merészkednek egyre beljebb és beljebb a településekre.

A szekszárdi tanyavilágból rengeteg bejelentés érkezik felénk. A bejelentéseket összevetjük és a legfertőzöttebb területeket jelezzük a vadásztársaság felé. Folyamatosan kapcsolatban állunk vadászokkal, mezőőrökkel, akiknek minden esetben jelentjük is a vadkárokat.

Sajnos a legtöbb esetben a területtulajdonosra hárul a felelősség, hogy területét körbekerítse vagy valamilyen módon megvédje termését. Több egyesületünkkel kapcsolatban álló tanyatulajdonos jelezte, hogy szinte lehetetlen borsót vetni, illetve gyümölcsfát ültetni.

A Szőlő-Szem Egyesület nem tud mindenhol ott lenni, de a bejelentések összegyűjtéésvel, kezelésével meg tudjuk találni a gócpontokat.

Ha az Ön területén tapasztal vadkárt, akkor vegye fel velünk a kapcsolatot.

Értesíthető tanyabizalmiaink:

Barna János 0620/409-0718