A projektnek vége van, az egyesületünknek utánfutója még nincs

Első pillanattól kezdve nagyon élveztük az “Egy jó kávét szomszéd?” programunk reggeli találkozásait. Pedig a tervezésénél, ötletelésnél voltak kételyeink, hogy milyen lesz a fogattatás.

A program véget ért. De boldogok vagyunk, hogy vállaltuk. A mai napig élnek az elnökség tagjaiban a reggeli kávézások élményei. Olyan érzés van bennünk, mintha egy vidéki kiránduláson vettünk volna részt. Minden tanyagazda, minden porta új élményeket tartogatott számunkra. Nagy többségben pozitív dolgokról tudtak beszélni vendéglátóink. Rácáfoltak a “nagy magyar valóságra”, miszerint mi mindig csak panaszkodni tudunk. Munka -és természetszeretet felsőfokon, kitartás, alázat, szorgalom, következetesség, hagyományőrzés, szépség, csend, nyugalom, béke, feltöltődés, közösség, barátság, család. Ezek a szavak jutnak először eszünkbe, ha felidézzük a reggeli kávézások bármelyikét. És igen, mindenhol a friss, csábító kávé illat.

A projekt véget ért. Sajnáljuk! Szívesebben ismerkednénk tovább a szekszárdi tanyavilág gazdáival. Sajnáljuk! Nem gyűlt össze elég pénz az utánfutóra. Ezért most ismételten kérünk mindenkit:

“Ha tudsz azonosulni céljainkkal, elégedett vagy a munkánkkal, fontos számodra a Szekszárd környéki dűlők tisztasága és szépsége és a biztonság, törődsz a tanyavilágban élőkkel, kérjük támogasd egyesületünket!”

Hungária Takarékszövetkezet
Szőlő-Szem Egyesület